Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ564
MNR14ERAPJ564 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ564
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ564.pdf
Availability of MNR14ERAPJ564
QUANTITY
MNR14ERAPJ564 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ564
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ564
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ564
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ564 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ564 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ564
RES 910 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLSTC TRN BLUE 3.94"LX1.97"W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC CTRLR ARCNET 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 36.8640 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf