Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ682
MNR14ERAPJ682 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ682
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ682.pdf
Availability of MNR14ERAPJ682
QUANTITY
MNR14ERAPJ682 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ682
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ682
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ682
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ682 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ682 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ682
CAP TANT 22UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES 0.243 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 942K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0603 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OVERMOLD RCPT SUBASSY 25 POS datasheet.pdf