Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ6R8
MNR14ERAPJ6R8 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ6R8
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.8 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ6R8.pdf
Availability of MNR14ERAPJ6R8
QUANTITY
MNR14ERAPJ6R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ6R8
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ6R8
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ6R8
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ6R8 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ6R8 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ6R8
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 7.5A 25.5 MOHM datasheet.pdf
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" GOLD datasheet.pdf
2MMFB SIG PIN ASY 096 4.25 datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf