Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ473
MNR15E0RPJ473 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ473
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ473.pdf
Availability of MNR15E0RPJ473
QUANTITY
MNR15E0RPJ473 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ473
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ473
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ473
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ473 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ473 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ473
SWITCH DIP TAPE SEALED 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES MO 3W 1.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
GLAND BUSHING EZ 10PCS datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 50W TO204AD datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf