Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ561
MNR15E0RPJ561 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ561
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ561.pdf
Availability of MNR15E0RPJ561
QUANTITY
MNR15E0RPJ561 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ561
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ561
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ561
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ561 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ561 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ561
CONN RECEPT 20POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 15V 3A TO263-5 datasheet.pdf
HEMOSTAT CURVED 6IN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 11POS STR datasheet.pdf
CABLE 1M MCX ML - SMA ML 50 OHM datasheet.pdf
RES 51 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 3/4W 2512 datasheet.pdf