Rohm Semiconductor MNR15ERRPJ202
MNR15ERRPJ202 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15ERRPJ202
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1206
Datasheet Download
MNR15ERRPJ202.pdf
Availability of MNR15ERRPJ202
QUANTITY
MNR15ERRPJ202 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15ERRPJ202
Internal Part NumberEIS-MNR15ERRPJ202
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15ERRPJ202
Related LinksMNR15E, MNR15ERRPJ202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15ERRPJ202 Details Description
Related parts for MNR15ERRPJ202
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BARB TY CABLE TIES ON A REEL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG CIR 5POS STR W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CABLE HOUSING FOR PCB CONNECTORS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-12V 4.2A datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf