Rohm Semiconductor MNR15ERRPJ391
MNR15ERRPJ391 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15ERRPJ391
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 1206
Datasheet Download
MNR15ERRPJ391.pdf
Availability of MNR15ERRPJ391
QUANTITY
MNR15ERRPJ391 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15ERRPJ391
Internal Part NumberEIS-MNR15ERRPJ391
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15ERRPJ391
Related LinksMNR15E, MNR15ERRPJ391 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15ERRPJ391 Details Description
Related parts for MNR15ERRPJ391
MOSFET P-CH 100V 40A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 72POS STR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
KIT SFP+ COPPER 10GBPS 12N 24AWG datasheet.pdf
CAP TRIM 7-40PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf