Rohm Semiconductor MNR15ERRPJ561
MNR15ERRPJ561 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15ERRPJ561
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 1206
Datasheet Download
MNR15ERRPJ561.pdf
Availability of MNR15ERRPJ561
QUANTITY
MNR15ERRPJ561 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15ERRPJ561
Internal Part NumberEIS-MNR15ERRPJ561
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15ERRPJ561
Related LinksMNR15E, MNR15ERRPJ561 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15ERRPJ561 Details Description
Related parts for MNR15ERRPJ561
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC DRAM CONTROLLER QFP44 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TOOL PART CRIMPER ANVIL A datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Header 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf