Rohm Semiconductor MNR15ERRPJ681
MNR15ERRPJ681 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15ERRPJ681
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1206
Datasheet Download
MNR15ERRPJ681.pdf
Availability of MNR15ERRPJ681
QUANTITY
MNR15ERRPJ681 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15ERRPJ681
Internal Part NumberEIS-MNR15ERRPJ681
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15ERRPJ681
Related LinksMNR15E, MNR15ERRPJ681 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15ERRPJ681 Details Description
Related parts for MNR15ERRPJ681
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf