Rohm Semiconductor MNR18E0APJ122
MNR18E0APJ122 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ122
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ122.pdf
Availability of MNR18E0APJ122
QUANTITY
MNR18E0APJ122 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ122
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ122
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ122
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ122 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ122 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ122
TERMINAL BLOCK 5.08MM VERT 3POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DISPLAY 610NM ORN 1DIG 0.4" SMD datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BVZF 7.62/03/180SF SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 1.81A 55 MOHM TH datasheet.pdf
FERRITE CHIP 52OHM 1000MA 1210 datasheet.pdf