Rohm Semiconductor MNR18E0APJ201
MNR18E0APJ201 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ201
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 200 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ201.pdf
Availability of MNR18E0APJ201
QUANTITY
MNR18E0APJ201 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ201
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ201
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ201 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ201 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ201
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf