Rohm Semiconductor MNR18E0APJ202
MNR18E0APJ202 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ202
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ202.pdf
Availability of MNR18E0APJ202
QUANTITY
MNR18E0APJ202 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ202
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ202
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ202
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ202 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ202
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST GRN datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
IC FLASH SER 4MB 50MHZ SPI 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 350MA TO92-3 datasheet.pdf