Rohm Semiconductor MNR18E0APJ302
MNR18E0APJ302 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ302
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ302.pdf
Availability of MNR18E0APJ302
QUANTITY
MNR18E0APJ302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ302
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ302
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ302
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ302 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ302
RES 27K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808 datasheet.pdf