Rohm Semiconductor MNR18ERAPJ270
MNR18ERAPJ270 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18ERAPJ270
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 1606
Datasheet Download
MNR18ERAPJ270.pdf
Availability of MNR18ERAPJ270
QUANTITY
MNR18ERAPJ270 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18ERAPJ270
Internal Part NumberEIS-MNR18ERAPJ270
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18ERAPJ270
Related LinksMNR18E, MNR18ERAPJ270 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18ERAPJ270 Details Description
Related parts for MNR18ERAPJ270
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
KIT EMULATOR FSICE FOR 9 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf