Rohm Semiconductor MNR18ERAPJ333
MNR18ERAPJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18ERAPJ333
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1606
Datasheet Download
MNR18ERAPJ333.pdf
Availability of MNR18ERAPJ333
QUANTITY
MNR18ERAPJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18ERAPJ333
Internal Part NumberEIS-MNR18ERAPJ333
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18ERAPJ333
Related LinksMNR18E, MNR18ERAPJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18ERAPJ333 Details Description
Related parts for MNR18ERAPJ333
IC QUAD DIFF RECEIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 34 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 6.74"LX3.42"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf