Rohm Semiconductor MNR18ERAPJ390
MNR18ERAPJ390 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18ERAPJ390
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1606
Datasheet Download
MNR18ERAPJ390.pdf
Availability of MNR18ERAPJ390
QUANTITY
MNR18ERAPJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18ERAPJ390
Internal Part NumberEIS-MNR18ERAPJ390
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18ERAPJ390
Related LinksMNR18E, MNR18ERAPJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18ERAPJ390 Details Description
Related parts for MNR18ERAPJ390
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.192MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 5V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf