Rohm Semiconductor MNR18ERAPJ822
MNR18ERAPJ822 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18ERAPJ822
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 1606
Datasheet Download
MNR18ERAPJ822.pdf
Availability of MNR18ERAPJ822
QUANTITY
MNR18ERAPJ822 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18ERAPJ822
Internal Part NumberEIS-MNR18ERAPJ822
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18ERAPJ822
Related LinksMNR18E, MNR18ERAPJ822 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18ERAPJ822 Details Description
Related parts for MNR18ERAPJ822
IC IX BUS 8 PORT 32BIT 352BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 4A TO-PMOD-7 datasheet.pdf