Rohm Semiconductor MNR32J0ABJ182
MNR32J0ABJ182 picture photo
Mfg. Part Number
MNR32J0ABJ182
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.8K OHM 1210
Datasheet Download
MNR32J0ABJ182.pdf
Availability of MNR32J0ABJ182
QUANTITY
MNR32J0ABJ182 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR32J0ABJ182
Internal Part NumberEIS-MNR32J0ABJ182
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR32J0ABJ182
Related LinksMNR32J, MNR32J0ABJ182 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR32J0ABJ182 Details Description
Related parts for MNR32J0ABJ182
IC TRANSCEIVER CAN HI-SPD 8-DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 350W datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 15POS 2.54MM datasheet.pdf
SW ROTARY DIP DEC YEL SMD 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.45A 50 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16VFQFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMAJ datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf