Rohm Semiconductor MNR32J0ABJ182
MNR32J0ABJ182 picture photo
Mfg. Part Number
MNR32J0ABJ182
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.8K OHM 1210
Datasheet Download
MNR32J0ABJ182.pdf
Availability of MNR32J0ABJ182
QUANTITY
MNR32J0ABJ182 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR32J0ABJ182
Internal Part NumberEIS-MNR32J0ABJ182
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height0.026" (0.65mm)