Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ152
MNR34J5ABJ152 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ152
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ152.pdf
Availability of MNR34J5ABJ152
QUANTITY
MNR34J5ABJ152 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ152
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ152
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ152
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ152 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ152 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ152
RES 5.36K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER 8BIT ADDRESS 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X8L 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
POLYSWITCH 0.10A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 900MA 340 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 330MA 850 MOHM datasheet.pdf
GIC 2.5 W CAP HSG 2P BLUE datasheet.pdf