Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ180
MNR34J5ABJ180 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ180
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ180.pdf
Availability of MNR34J5ABJ180
QUANTITY
MNR34J5ABJ180 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ180
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ180
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)