Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ472
MNR34J5ABJ472 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ472
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ472.pdf
Availability of MNR34J5ABJ472
QUANTITY
MNR34J5ABJ472 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ472
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ472
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ472 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ472 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ472
IC CONFIG DEVICE 16MBIT 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO220 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT +SIGN 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONNECTR 64POS STRAIGHT TERM DIN datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.35K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1.5W datasheet.pdf