Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ560
MNR34J5ABJ560 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ560
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ560.pdf
Availability of MNR34J5ABJ560
QUANTITY
MNR34J5ABJ560 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ560
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ560
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ560
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ560 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ560 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ560
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 12VDC BLADE MINI datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf