Rohm Semiconductor MNR35J5RJ203
MNR35J5RJ203 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ203
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ203.pdf
Availability of MNR35J5RJ203
QUANTITY
MNR35J5RJ203 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ203
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ203
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ203
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ203 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ203
IC DUAL 2-TO-4 DEC/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
KIT BATTERY HOLDR FOR 4 AAA CELL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 8EPSOIC datasheet.pdf