Rohm Semiconductor MNR35J5RJ333
MNR35J5RJ333 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ333
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ333.pdf
Availability of MNR35J5RJ333
QUANTITY
MNR35J5RJ333 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ333
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ333
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ333
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ333 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ333 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ333
DSUB CABL-AMN25K/ AE25M / X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM95241 datasheet.pdf
FUSE 900A 690V 2FU/115 AR UC datasheet.pdf
I/O MODULE 4 DIG 2 RELAY 24VAC datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 2X1 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf