Rohm Semiconductor MNR35J5RJ562
MNR35J5RJ562 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ562
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ562.pdf
Availability of MNR35J5RJ562
QUANTITY
MNR35J5RJ562 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ562
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ562
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ562
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ562 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ562 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ562
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 6.75A datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf