Ohmite MOX-2N-135004FE
MOX-2N-135004FE picture photo
Mfg. Part Number
MOX-2N-135004FE
Brief Description
RES 5M OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX-2N-135004FE.pdf
Availability of MOX-2N-135004FE
QUANTITY
MOX-2N-135004FE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX-2N-135004FE
Internal Part NumberEIS-MOX-2N-135004FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5M
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 210°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX-2N-135004FE
Related LinksMOX-2N-, MOX-2N-135004FE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX-2N-135004FE Details Description
Related parts for MOX-2N-135004FE
RES 6.19K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 375MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY DUTY 29X3/4" datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SMS STRAIN RELIEF HOOD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf