Ohmite MOX200001006GE
MOX200001006GE picture photo
Mfg. Part Number
MOX200001006GE
Brief Description
RES 100M OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
MOX200001006GE.pdf
Availability of MOX200001006GE
QUANTITY
MOX200001006GE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX200001006GE
Internal Part NumberEIS-MOX200001006GE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX200001006GE
Related LinksMOX2000, MOX200001006GE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX200001006GE Details Description
Related parts for MOX200001006GE
MOSFET 2N-CH 20V 0.63A SOT363 datasheet.pdf
ADAPTER 28-DIP BOARD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SHIELD 21POS MET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 256KB FLASH 48MHZ 64LQFP datasheet.pdf
5MM CABLE ASSY datasheet.pdf