Ohmite MOX92021007FVE
MOX92021007FVE picture photo
Mfg. Part Number
MOX92021007FVE
Brief Description
RES 1G OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX92021007FVE.pdf
Availability of MOX92021007FVE
QUANTITY
MOX92021007FVE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX92021007FVE
Internal Part NumberEIS-MOX92021007FVE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1G
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.320" Dia x 1.457" L (8.00mm x 37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX92021007FVE
Related LinksMOX9202, MOX92021007FVE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX92021007FVE Details Description
Related parts for MOX92021007FVE
IC Z8 20MHZ MULT/DIV C93 44-QFP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD PCB PNL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 10.3A DPAK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W datasheet.pdf
CIRCUIT MODULE W/HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A datasheet.pdf