Ohmite MOX92022505FTE
MOX92022505FTE picture photo
Mfg. Part Number
MOX92022505FTE
Brief Description
RES 25M OHM 5W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX92022505FTE.pdf
Availability of MOX92022505FTE
QUANTITY
MOX92022505FTE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX92022505FTE
Internal Part NumberEIS-MOX92022505FTE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25M
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.320" Dia x 1.457" L (8.00mm x 37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX92022505FTE
Related LinksMOX9202, MOX92022505FTE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX92022505FTE Details Description
Related parts for MOX92022505FTE
FIXED IND 12UH 189MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 2A SYNC 14DFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR BLUE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X50.8MM 115VAC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
26500 4C 9#20 3#16 PIN RECP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 58V 1.72A datasheet.pdf