Spectra Symbol MP1-L-0012-103-5%-RH
MP1-L-0012-103-5%-RH picture photo
Mfg. Part Number
MP1-L-0012-103-5%-RH
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Brief Description
SENSOR MAGNETOPOT 10K OHM 12.5MM
Datasheet Download
MP1-L-0012-103-5%-RH.pdf
Availability of MP1-L-0012-103-5%-RH
QUANTITY
MP1-L-0012-103-5%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of MP1-L-0012-103-5%-RH
Internal Part NumberEIS-MP1-L-0012-103-5%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductMagnetoPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
SeriesMagnetoPots
Output TypeResistive
TypePotentiometer
Actuator MaterialMagnet
Termination StyleWire Leads
Frequency-
Voltage - Supply-
Must Operate-
Must Release-
Function-
Package / CaseCantilever Magneto Film (Wafer)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP1-L-0012-103-5%-RH
Related LinksMP1-L-0012, MP1-L-0012-103-5%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
MP1-L-0012-103-5%-RH Details Description
Related parts for MP1-L-0012-103-5%-RH
CONN RECPT IDT 10POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT,RA-WIRE 5M datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
IND METAL PNL 3MM GRN DIFF 12VDC datasheet.pdf