Spectra Symbol MP1-L-1000-203-5%-RH
MP1-L-1000-203-5%-RH picture photo
Mfg. Part Number
MP1-L-1000-203-5%-RH
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Brief Description
SENSOR MAGNETOPOT 20K OHM 1000MM
Datasheet Download
MP1-L-1000-203-5%-RH.pdf
Availability of MP1-L-1000-203-5%-RH
QUANTITY
MP1-L-1000-203-5%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of MP1-L-1000-203-5%-RH
Internal Part NumberEIS-MP1-L-1000-203-5%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductMagnetoPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
SeriesMagnetoPots
Output TypeResistive
TypePotentiometer
Actuator MaterialMagnet
Termination StyleWire Leads
Frequency-
Voltage - Supply-
Must Operate-
Must Release-
Function-
Package / CaseCantilever Piezo Film (Wafer)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP1-L-1000-203-5%-RH
Related LinksMP1-L-1000, MP1-L-1000-203-5%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
MP1-L-1000-203-5%-RH Details Description
Related parts for MP1-L-1000-203-5%-RH
IC MCU 8BIT 2KB EEPROM 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3.3MH HORZ datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 11POS 3.81MM ORG datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DEV TOOL FREEDOM KINETIS 60MHZ datasheet.pdf