Spectra Symbol MP1-R-0046-353-103-5%-RH
MP1-R-0046-353-103-5%-RH picture photo
Mfg. Part Number
MP1-R-0046-353-103-5%-RH
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Brief Description
SENSOR MAGNETOPOT 10K OHM 46MM
Datasheet Download
MP1-R-0046-353-103-5%-RH.pdf
Availability of MP1-R-0046-353-103-5%-RH
QUANTITY
MP1-R-0046-353-103-5%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of MP1-R-0046-353-103-5%-RH
Internal Part NumberEIS-MP1-R-0046-353-103-5%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductMagnetoPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
SeriesMagnetoPots
Output TypeResistive
TypePotentiometer
Actuator MaterialMagnet
Termination StyleWire Leads
Frequency-
Voltage - Supply-
Must Operate-
Must Release-
Function-
Package / CaseCantilever Piezo Film (Wafer)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP1-R-0046-353-103-5%-RH
Related LinksMP1-R-0046-3, MP1-R-0046-353-103-5%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
MP1-R-0046-353-103-5%-RH Details Description
Related parts for MP1-R-0046-353-103-5%-RH
POLYSWITCH 0.35A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY BCD 10-POS SIDE datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 11MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf