3M MP2-H024-41S2-S-FJ
MP2-H024-41S2-S-FJ picture photo
Mfg. Part Number
MP2-H024-41S2-S-FJ
Brief Description
CONN HEADER VERT 24POS 4ROW GOLD
Datasheet Download
MP2-H024-41S2-S-FJ.pdf
Availability of MP2-H024-41S2-S-FJ
QUANTITY
MP2-H024-41S2-S-FJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-H024-41S2-S-FJ
Internal Part NumberEIS-MP2-H024-41S2-S-FJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,008
SeriesMetPak™ MP2
PackagingBulk
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-H024-41S2-S-FJ
Related LinksMP2-H024-, MP2-H024-41S2-S-FJ Datasheet, 3M Distributor
MP2-H024-41S2-S-FJ Details Description
Related parts for MP2-H024-41S2-S-FJ
RES SMD 910 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT666 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8 OHM datasheet.pdf