3M MP2-H150-51S3-S-KR
MP2-H150-51S3-S-KR picture photo
Mfg. Part Number
MP2-H150-51S3-S-KR
Brief Description
CONN HEADER VRT 150POS 5ROW GOLD
Datasheet Download
MP2-H150-51S3-S-KR.pdf
Availability of MP2-H150-51S3-S-KR
QUANTITY
MP2-H150-51S3-S-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-H150-51S3-S-KR
Internal Part NumberEIS-MP2-H150-51S3-S-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions150
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-H150-51S3-S-KR
Related LinksMP2-H150-, MP2-H150-51S3-S-KR Datasheet, 3M Distributor
MP2-H150-51S3-S-KR Details Description
Related parts for MP2-H150-51S3-S-KR
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
24+24 DIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
IC MEM FIFO 16K X 9 ASYNC 32LCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf