3M MP2-S030-51M1-C-TR30
MP2-S030-51M1-C-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S030-51M1-C-TR30
Brief Description
CONN SOCKET 30POS 5ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S030-51M1-C-TR30.pdf
Availability of MP2-S030-51M1-C-TR30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-S030-51M1-C-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S030-51M1-C-TR30
Internal Part NumberEIS-MP2-S030-51M1-C-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package840
SeriesMetPak™ MP2
PackagingBulk
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S030-51M1-C-TR30
Related LinksMP2-S030-5, MP2-S030-51M1-C-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-S030-51M1-C-TR30 Details Description
Related parts for MP2-S030-51M1-C-TR30
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
IC MIXER 100MHZ-2GHZ DWN 6SMINI datasheet.pdf
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 55A TO-252 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
COARSE SPACER datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
EVAL BOARD OH300 SERIES OCXO datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V OD 24SSOT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.25W DO214AC datasheet.pdf