3M MP2-S120-41M2-C-TR30
MP2-S120-41M2-C-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S120-41M2-C-TR30
Brief Description
CONN SOCKET 120POS 4ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S120-41M2-C-TR30.pdf
Availability of MP2-S120-41M2-C-TR30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-S120-41M2-C-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S120-41M2-C-TR30
Internal Part NumberEIS-MP2-S120-41M2-C-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package192
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S120-41M2-C-TR30
Related LinksMP2-S120-4, MP2-S120-41M2-C-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-S120-41M2-C-TR30 Details Description
Related parts for MP2-S120-41M2-C-TR30
CONN HEADER .100 SNGL R/A 35POS datasheet.pdf
SENS 1000PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
CBL MMCX PLUG/MMCX PLG 18" RG316 datasheet.pdf
MCU 32BIT USB 256KB 92LGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP BANTAM DIST ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 10CIRC .562 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
15000UF 400V 90X220MM 85C 2000H datasheet.pdf