3M MP2-S120-51H2-C-KR
MP2-S120-51H2-C-KR picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S120-51H2-C-KR
Brief Description
CONN SOCKET 2-FB 120POS 5ROW
Datasheet Download
MP2-S120-51H2-C-KR.pdf
Availability of MP2-S120-51H2-C-KR
QUANTITY
MP2-S120-51H2-C-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S120-51H2-C-KR
Internal Part NumberEIS-MP2-S120-51H2-C-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S120-51H2-C-KR
Related LinksMP2-S120-, MP2-S120-51H2-C-KR Datasheet, 3M Distributor
MP2-S120-51H2-C-KR Details Description
Related parts for MP2-S120-51H2-C-KR
DIODE ZENER 51V 5W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 24-TSSOP datasheet.pdf
HEADER 26POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf