3M MP2-S120-51M1-C-TG30
MP2-S120-51M1-C-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S120-51M1-C-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 2-FB 120POS 5ROW
Datasheet Download
MP2-S120-51M1-C-TG30.pdf
Availability of MP2-S120-51M1-C-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-S120-51M1-C-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S120-51M1-C-TG30
Internal Part NumberEIS-MP2-S120-51M1-C-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
SeriesMetPak™ MP2
PackagingTube
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S120-51M1-C-TG30
Related LinksMP2-S120-5, MP2-S120-51M1-C-TG30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-S120-51M1-C-TG30 Details Description
Related parts for MP2-S120-51M1-C-TG30
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V 8SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 29A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
ROLLER STANDARD STAINLESS STEEL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf