3M MP2-S120-51M2-C-TR30
MP2-S120-51M2-C-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S120-51M2-C-TR30
Brief Description
CONN SOCKET 120POS 5ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S120-51M2-C-TR30.pdf
Availability of MP2-S120-51M2-C-TR30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-S120-51M2-C-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S120-51M2-C-TR30
Internal Part NumberEIS-MP2-S120-51M2-C-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package192
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S120-51M2-C-TR30
Related LinksMP2-S120-5, MP2-S120-51M2-C-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-S120-51M2-C-TR30 Details Description
Related parts for MP2-S120-51M2-C-TR30
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
FERRULE 16.0MM 28 BLU 1 = 100PCS datasheet.pdf
GDT 600V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
LED XRC 535NM GREEN 51.7LM SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 1.5GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf