3M MP2-S210G-51M2-C-TR30
MP2-S210G-51M2-C-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S210G-51M2-C-TR30
Brief Description
CONN SOCKET 210POS 5ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S210G-51M2-C-TR30.pdf
Availability of MP2-S210G-51M2-C-TR30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-S210G-51M2-C-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S210G-51M2-C-TR30
Internal Part NumberEIS-MP2-S210G-51M2-C-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package96
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions210
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Guide, Board Lock, Spacer
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S210G-51M2-C-TR30
Related LinksMP2-S210G-, MP2-S210G-51M2-C-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-S210G-51M2-C-TR30 Details Description
Related parts for MP2-S210G-51M2-C-TR30
IC REG LDO 5V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
IC DCODER/DEMUX DUAL 2-4 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60K OHM 5% 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf