3M MP2-S360-51P1-LR
MP2-S360-51P1-LR picture photo
Mfg. Part Number
MP2-S360-51P1-LR
Brief Description
CONN SOCKET 360POS 5ROW R/A GOLD
Datasheet Download
MP2-S360-51P1-LR.pdf
Availability of MP2-S360-51P1-LR
QUANTITY
MP2-S360-51P1-LR Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-S360-51P1-LR
Internal Part NumberEIS-MP2-S360-51P1-LR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions360
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Guide, Cap, Spacer
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-S360-51P1-LR
Related LinksMP2-S360, MP2-S360-51P1-LR Datasheet, 3M Distributor
MP2-S360-51P1-LR Details Description
Related parts for MP2-S360-51P1-LR
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/SCKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf