3M MP2-SS192-41S2-TR30
MP2-SS192-41S2-TR30 picture photo
Mfg. Part Number
MP2-SS192-41S2-TR30
Brief Description
CONN SOCKT 192POS 4ROW VERT GOLD
Datasheet Download
MP2-SS192-41S2-TR30.pdf
Availability of MP2-SS192-41S2-TR30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP2-SS192-41S2-TR30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP2-SS192-41S2-TR30
Internal Part NumberEIS-MP2-SS192-41S2-TR30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Connector UsageBackplane
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleFuturebus+®
Number of Positions192
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Guide, Spacer
ColorBeige
Current Rating1.5A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP2-SS192-41S2-TR30
Related LinksMP2-SS192, MP2-SS192-41S2-TR30 Datasheet, 3M Distributor
MP2-SS192-41S2-TR30 Details Description
Related parts for MP2-SS192-41S2-TR30
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
TERM MINI 250V 17.5A WM BROWN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS .049 SMD TIN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf