Artesyn Embedded Technologies MP4-1W-1W-10
MP4-1W-1W-10 picture photo
Mfg. Part Number
MP4-1W-1W-10
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
MP4-1W-1W-10.pdf
Availability of MP4-1W-1W-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MP4-1W-1W-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP4-1W-1W-10
Internal Part NumberEIS-MP4-1W-1W-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMP Modular-Configurable AC-DC Power Supply
Featured ProductConfigurable Power Supplies
Configurable Power Supplies – Artesyn
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP4-1W-1W-10
Related LinksMP4-1W, MP4-1W-1W-10 Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
MP4-1W-1W-10 Details Description
Related parts for MP4-1W-1W-10
TUNING TOOL PHILLIPS CERAMIC datasheet.pdf
RES SMD 226KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
LED 2X3MM 627NM HERED TRANSP TH datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf