Monolithic Power Systems Inc. MP5221DK-LF-Z
MP5221DK-LF-Z picture photo
Mfg. Part Number
MP5221DK-LF-Z
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP HS RRO 8MSOP
Datasheet Download
MP5221DK-LF-Z.pdf
Availability of MP5221DK-LF-Z
QUANTITY
MP5221DK-LF-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of MP5221DK-LF-Z
Internal Part NumberEIS-MP5221DK-LF-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits2
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate45 V/µs
Gain Bandwidth Product14MHz
-3db Bandwidth20MHz
Current - Input Bias500nA
Voltage - Input Offset20mV
Current - Supply1.6mA
Current - Output / Channel70mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3.2 V ~ 20 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP5221DK-LF-Z
Related LinksMP5221, MP5221DK-LF-Z Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MP5221DK-LF-Z Details Description
Related parts for MP5221DK-LF-Z
IC LI-ION CHARGE MGMT 20VQFN datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL PWR MODULE LMZ12003 datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
LJT 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
22UF 63V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf