Caddock Electronics Inc. MP915-33.0-1%
MP915-33.0-1% picture photo
Mfg. Part Number
MP915-33.0-1%
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33 OHM 15W 1% TO126
Datasheet Download
MP915-33.0-1%.pdf
Availability of MP915-33.0-1%
QUANTITY
MP915-33.0-1% Order Process
Ship out your order
Specifications of MP915-33.0-1%
Internal Part NumberEIS-MP915-33.0-1%
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesKool-Pak®MP900
PackagingTube
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)15W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126
Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height0.450" (11.44mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP915-33.0-1%
Related LinksMP915-, MP915-33.0-1% Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
MP915-33.0-1% Details Description
Related parts for MP915-33.0-1%
RES 470K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2:1 16QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN HOUSING 1POS GREEN datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1CH 250KSPS 16-MSOP datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf