Caddock Electronics Inc. MP930-27.0-1%
MP930-27.0-1% picture photo
Mfg. Part Number
MP930-27.0-1%
Brief Description
RES 27 OHM 30W 1% TO220
Datasheet Download
MP930-27.0-1%.pdf
Availability of MP930-27.0-1%
QUANTITY
MP930-27.0-1% Order Process
Ship out your order
Specifications of MP930-27.0-1%
Internal Part NumberEIS-MP930-27.0-1%
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height0.650" (16.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP930-27.0-1%
Related LinksMP930-, MP930-27.0-1% Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
MP930-27.0-1% Details Description
Related parts for MP930-27.0-1%
IDC CABLE - HKR50H/AE50G/HPK50H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 120V 6A TO220F datasheet.pdf
PMI BASE 1 INCAND S-6 BAY SLDR datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
MICRO 21 M 72" YEL JACKS LP datasheet.pdf
CRIMP TOOL 24 AWG datasheet.pdf