NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC850DEVR66BU
MPC850DEVR66BU picture photo
Mfg. Part Number
MPC850DEVR66BU
Brief Description
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
Datasheet Download
MPC850DEVR66BU.pdf
Availability of MPC850DEVR66BU
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MPC850DEVR66BU Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC850DEVR66BU
Internal Part NumberEIS-MPC850DEVR66BU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed66MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC850DEVR66BU
MPC850DEVR66BU Details Description
Related parts for MPC850DEVR66BU
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 200A 690VAC NON STD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 16.6666 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf