NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC850DSLVR50BU
MPC850DSLVR50BU picture photo
Mfg. Part Number
MPC850DSLVR50BU
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA
Datasheet Download
MPC850DSLVR50BU.pdf
Availability of MPC850DSLVR50BU
QUANTITY
MPC850DSLVR50BU Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC850DSLVR50BU
Internal Part NumberEIS-MPC850DSLVR50BU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Bond Update 01/Aug/2014
Standard Package180
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC850DSLVR50BU
MPC850DSLVR50BU Details Description
Related parts for MPC850DSLVR50BU
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
DDR3 204P 5.2H STD AU0.76 datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 4.8MM CYL CLR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 240VAC datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf