NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC860PCZQ50D4
MPC860PCZQ50D4 picture photo
Mfg. Part Number
MPC860PCZQ50D4
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC860PCZQ50D4.pdf
Availability of MPC860PCZQ50D4
QUANTITY
MPC860PCZQ50D4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC860PCZQ50D4
Internal Part NumberEIS-MPC860PCZQ50D4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package44
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (4), 10/100 Mbps (1)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesHDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC860PCZQ50D4
MPC860PCZQ50D4 Details Description
Related parts for MPC860PCZQ50D4
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 100K I2C 10MSOP datasheet.pdf
IC VGA INTERFACE 16-SSOP datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 133-LGA datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 500KSPS 10-SON datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf